Sponsor Reklamlar
Sponsor Reklamlar

Ateistler nasil imana getirilir?

Genel konular Katagorisinde ve  Dini Konular Forumunda Bulunan  Ateistler nasil imana getirilir? Konusunu Görüntülemektesiniz.=>Üniversiteli iki Alevi genci ile bilgi yarismasina girip, onlari alt ederek imana getirmeyi basaran muhtesem dede, bu kez de Ateist bir kizi cehennem azabinda yanmaktan kurtariyor....

Ağaç Şeklinde Aç4Beğeni
  • 1 gönderen jetlii11
  • 2 gönderen dAbBe
  • 1 gönderen Deniz

Seçenekler
Alt 18.07.12   #1
dAbBe
dAbBe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: Oradan
Rep Puani : 32
Standart Ateistler nasil imana getirilir?

Üniversiteli iki Alevi genci ile bilgi yarismasina girip, onlari alt ederek imana getirmeyi basaran muhtesem dede, bu kez de Ateist bir kizi cehennem azabinda yanmaktan kurtariyor.

Sponsor Reklamlar

dAbBe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 19.07.12   #2
Sun's Son
Banned
Banned Users
Nereden: Halep
Rep Puani : 10
Standart Cevap: Ateistler nasil imana getirilir?

Bu amcayla sohbet etmek isterdim. Ona vereceğim çok iyi yanıtlarım olacak.
Mesela:
1) Hz. Şah'ın halifeliklere ses çıkarmaması, kesinlikle onları onadığı manasına mı gelir? Takiyye korkaklık mı demektir?
Kendileri tarafından da fedakarlığıyla ve yiğitliğiyle övülen Pir, tevhidin manası için, ikiliğe mahal vermemek için bu halifelikleri onamış olamaz mı? Onaması hakikaten sadece bu zevatın kendilerinden daha faziletli olduğu manasına mı gelir?
Gibi...
Sponsor Reklamlar

Konu Sun's Son tarafından (19.07.12 Saat 14:58 ) değiştirilmiştir.
Sun's Son isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 19.07.12   #3
jetlii11
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: istanbul
Rep Puani : 12

hoca iyi güzel konuşuyon ama cevaplar ama tamamen kendi yorumun gibi geldi.mesala kadın meselesine gelim..kadın eğer kadınlık yapamayacak kadar hastaysa diyon gider rapor alır mahkemeye verirsin..sonrada o kadınıda evden atmadan dinen başka bir bayan alırsın..olabilir...peki birinci kadın hastaydı,ikinci kadında mı hasta,,onuda geç üçüncü kadında mı hasta..peki 4 neden alıyon hepsi hastamı veya başka sıkıntılarımı var..hoca hoca şuna kısaca desene hepimiz erkek adamız ben birinciden sıkıldım,ikinci aldım..ondanda sıkıldım..üçüncü aldım,üçüncüde yaşlandı ondanda sıkıldım..dördüncü sen gel..canlar fazla uzatmayım kısacası karışıkta olsan anlatabildim heralde..bu gibi hocalar her gün bir başka evde ,sohbet odalarında oturup kendi kendinize soru üretipte kendi kendinize yorum yapmayın..
Sponsor Reklamlar

dAbBe bunu beğendi.

Konu jetlii11 tarafından (19.07.12 Saat 23:31 ) değiştirilmiştir.
jetlii11 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 19.07.12   #4
dAbBe
Kıdemli Üye
Üye

jetlii11 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
hoca iyi güzel konuşuyon ama cevaplar ama tamamen kendi yorumun gibi geldi.mesala kadın meselesine gelim..kadın eğer kadınlık yapamayacak kadar hastaysa diyon gider rapor alır mahkemeye verirsin..sonrada o kadınıda evden atmadan dinen başka bir bayan alırsın..olabilir...peki birinci kadın hastaydı,ikinci kadında mı hasta,,onuda geç üçüncü kadında mı hasta..peki 4 neden alıyon hepsi hastamı veya başka sıkıntılarımı var..hoca hoca şuna kısaca desene hepimiz erkek adamız ben birinciden sıkıldım,ikinci aldım..ondanda sıkıldım..üçüncü aldım,üçüncüde yaşlandı ondanda sıkıldım..dördüncü sen gel..canlar fazla uzatmayım kısacası karışıkta olsan anlatabildim heralde..her gün bir başka evde oturup,sohbet odalarında oturup kendi kendinize soru üretipte kendi kendinize yorum yapmayın..

Yedekleme var bir de...
Dördüncüdende usandinmi, birinciyi bosayip, sonra bir taze ile tekrar dörede tamamliyorsun.

Seriatlerde care tükenmez
Sponsor Reklamlar

Deniz ve Toprak. bunu beğendiler.
Alt 20.07.12   #5
Deniz
Deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Co-Admin
Kurucu
Nereden: İzmir
Rep Puani : 102

dAbBe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Yedekleme var bir de...
Dördüncüdende usandinmi, birinciyi bosayip, sonra bir taze ile tekrar dörede tamamliyorsun.

Seriatlerde care tükenmez

birde bunlar özellikle yaşı reşit olmayanlardan seçilir demi sevgili can

bu sapıkların aklı başka şeye çalışmıyor.

Sponsor Reklamlar

dAbBe bunu beğendi.
Deniz isimli Üye şuanda  online konumundadır   Alinti
Alt 20.07.12   #6
dAbBe
Kıdemli Üye
Üye

Deniz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
birde bunlar özellikle yaşı reşit olmayanlardan seçilir demi sevgili can

bu sapıkların aklı başka şeye çalışmıyor.

Ayni kadina yillar icinde ilgi duymamak bana biraz iktidarsizlik, yasi resit olmayanlara heves te sapiklik gibi geliyor.
Sponsor Reklamlar

Alt 20.07.12   #7
Pir Mehmet
Co-Admin
Kurucu
Nereden: Şiran
Rep Puani : 54

Sinemil Dedelerinden İbrahim Dede'nin diğer Sinemil Dedeleriyle bir sohbetine tanık oldum. Oradaki Sinemil Dedelerinden biri(adını hatırlamıyorum): “İbrahimciğim biz seni çok seviyoruz, cemiyet insanısın, gittiğin yerde sözün dinleniyor ama, senin şu insanlara küfür etmeni sana yakıştıramıyorum. İnsanları böyle kalaylama!” demişti. Babam da gülümseyerek şöyle cevap vermişti: “Hayır o öyle değil. Ben hakedene söylüyorum o sözleri. Birinin bakırı çıkmışsa ve etrafa zehir saçacak kadar ortaya dökülmüşse onun kalaylanması gerekir.” Böylelerini görünce İbrahim Dede'ye daha çok hak veriyorum.
Sponsor Reklamlar

İmam-ı Cafer-i Sadık buyurmuştur ki, “Pir ikidir. Piri kamil piri cahil. Piri kamil odur ki, Evladı Resul’den ola. Evladı Resul’den olmakla da olmaz. Çünkü; Evladı Resul’ün bütün güzelliğini, bilgeliğini, turaplığını, sevgisini ve hoş görüsünü üstünde taşıyan o kişi piri kamildir.
Pir Mehmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 16.08.12   #8
گสђ
Yeni Üye
Üye
Nereden: İstanbuL
Rep Puani : 10

Ya nedir bu onu döndürme bunu döndürme çabası... Alevilikte ne zamandan beri var başkasının inancına karışıp onu illa kendi inancına çevirmek ? Yanlış...
Sponsor Reklamlar

گสђ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...