Sponsor Reklamlar
Sponsor Reklamlar

Fetullah Hacca Niye Gidemiyor ?

Alevilik ve Aleviler /Ana Forum Katagorisinde ve  Alevi Araştırmaları Forumunda Bulunan  Fetullah Hacca Niye Gidemiyor ? Konusunu Görüntülemektesiniz.=>Sadi Nickli Üyeden Alıntı Fethullah Gulen bircok vaazinde soyle diyor "Medinedeyken, kendi kendime dusundum ki eger 'Cennete mi girersin, ki sen ondan cok uzaksin, veya burda mi kalirsin' denilseydi, ben herhalde Medinede kalmayi tercih ederdim." Iste onun Efendisine olan bagliligi. Ya bizim? BEN CENNETE GİTMEK İSTİRDİM CUNKU BENİM EFENDİM MUHAMMED MUSTAFA HZ ALİ ŞAH İSMAİL HEPSİ HEPSİ ORDA OLACAK KARDES SİZ bunu anlamıyorsunuz ALLAH bile bizlere düşünüp tutalım die ÖĞÜT VERİRKEN SEN kulunun öğüdünü dusunmeden TUTUYOR ve bana savunuyorsun...

Seçenekler
Alt 23.08.10   #21
ŞAHKULU
ŞAHKULU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üye
Nereden: sivas
Rep Puani : 10
Standart Cevap: Fetullah Hacca Niye Gidemiyor ?

Sadi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Fethullah Gulen bircok vaazinde soyle diyor "Medinedeyken, kendi kendime dusundum ki eger 'Cennete mi girersin, ki sen ondan cok uzaksin, veya burda mi kalirsin' denilseydi, ben herhalde Medinede kalmayi tercih ederdim." Iste onun Efendisine olan bagliligi. Ya bizim?

BEN CENNETE GİTMEK İSTİRDİM CUNKU BENİM EFENDİM MUHAMMED MUSTAFA HZ ALİ ŞAH İSMAİL HEPSİ HEPSİ ORDA OLACAK KARDES SİZ bunu anlamıyorsunuz ALLAH bile bizlere düşünüp tutalım die ÖĞÜT VERİRKEN SEN kulunun öğüdünü dusunmeden TUTUYOR ve bana savunuyorsun
Sponsor Reklamlar

ŞAHKULU isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 23.08.10   #22
Alevi
Alevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıbrısl�
Kurucu
Nereden: Schweiz(isvicre)
Rep Puani : 36

Eger Hacca takim elbiseyle gidiliyorsa Bende haciyim :=) Kendi kendinizi kandirmayin hacca umre kiayafetleri nekadar modernlesmis yahu

Sizin yaptiginiz suan fettullah gulen propagandasi :=) bu kadar bu insan kotudur diyorsa demekki birsye var..

Ayrica bu Zahti muhterem neden kendi ulkesinde degil...

öncelikle buna aciklik getirirmisiniz ?
Sponsor Reklamlar

Alevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 24.08.10   #23
Sadi
Üye
Üye

Degerli kardeslerim, Cahil cahil konusmayi birakin. Simdiye kadar hic gitmedigini iddia ediyordunuz. Belli ki orda fazla bir sey bulmadiniz, simdi de kiyafetine yapistiniz. Soruyorum size, Hacca giderken (Mekke ve Medineye kadar, Mekke ve Medinede degil) ozel bir elbise giyilmeli diye bir sey var mi? Varsa gosterir misiniz? Qur'an ve Hadislerden istiyorum...

Bir insanin kendi Ulkesinde olmamasi suc mu? Bir Musluman olarak bunu nasil dusunebiliriz. Kendi sitesine girin ve sorun.

Musluman, baska bir din kardesi hakkinda bir kotu haber alinca, once gider o adami sorar acaba boyle bir sey var midir. Eger ona gidemiyorsa, o zaman onun yakinlarindan birini sorar. Ya nereden duydugunuzu bilmediginiz bir bilgiyle hareket ederseniz, o zaman sorun cekersiniz. Allah askina, biraz once bir Pr. Dr. utanmadan onun Hacca gitmedigini iddia ediyordu. Ya boyle bir sacmalik olur mu? Bunu bizi Musluman kardeslerimiz hakkinda supheye dusurmek icin yapolmislardir. Uyanin artik.

Ya da siz artik programlanmissiniz. Madem bu kadar konusuluyor, o zaman bir seyler var. Peki ne? Bilinmez. Bu kafayla siz asla hakikati bulamazsiniz.

Hatirlayin bakalim, Mekke musrikleri Peygamberimiz SAV hakkinda neler konusurlardi? Ona HASA deli derlerdi. Iste o zaman bir suruu insan boyle kafayla hareket edip "Madem bu kadar konusuluyor, o zaman bir sey var..." deyip sirkte ve kufurde kaldilar, ve bas asagi Cehenneme gittiler. Ya sizlere ne oluyor da bunlardan ders almiyorsunuz???

Akilli insan icin tek kelime yeterlidir. Akilsiz bir insan icin bir kitap yaz, 3+4'un 7 olmayacagini inanmak istemiyorsa, o zaman nafiledir. ...
Sponsor Reklamlar

Sadi isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 24.08.10   #24
Alevi
Alevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıbrısl�
Kurucu
Nereden: Schweiz(isvicre)
Rep Puani : 36

Sadi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Degerli kardeslerim, Cahil cahil konusmayi birakin. Simdiye kadar hic gitmedigini iddia ediyordunuz. Belli ki orda fazla bir sey bulmadiniz, simdi de kiyafetine yapistiniz. Soruyorum size, Hacca giderken (Mekke ve Medineye kadar, Mekke ve Medinede degil) ozel bir elbise giyilmeli diye bir sey var mi? Varsa gosterir misiniz? Qur'an ve Hadislerden istiyorum...

Bir insanin kendi Ulkesinde olmamasi suc mu? Bir Musluman olarak bunu nasil dusunebiliriz. Kendi sitesine girin ve sorun.

Musluman, baska bir din kardesi hakkinda bir kotu haber alinca, once gider o adami sorar acaba boyle bir sey var midir. Eger ona gidemiyorsa, o zaman onun yakinlarindan birini sorar. Ya nereden duydugunuzu bilmediginiz bir bilgiyle hareket ederseniz, o zaman sorun cekersiniz. Allah askina, biraz once bir Pr. Dr. utanmadan onun Hacca gitmedigini iddia ediyordu. Ya boyle bir sacmalik olur mu? Bunu bizi Musluman kardeslerimiz hakkinda supheye dusurmek icin yapolmislardir. Uyanin artik.

Ya da siz artik programlanmissiniz. Madem bu kadar konusuluyor, o zaman bir seyler var. Peki ne? Bilinmez. Bu kafayla siz asla hakikati bulamazsiniz.

Hatirlayin bakalim, Mekke musrikleri Peygamberimiz SAV hakkinda neler konusurlardi? Ona HASA deli derlerdi. Iste o zaman bir suruu insan boyle kafayla hareket edip "Madem bu kadar konusuluyor, o zaman bir sey var..." deyip sirkte ve kufurde kaldilar, ve bas asagi Cehenneme gittiler. Ya sizlere ne oluyor da bunlardan ders almiyorsunuz???

Akilli insan icin tek kelime yeterlidir. Akilsiz bir insan icin bir kitap yaz, 3+4'un 7 olmayacagini inanmak istemiyorsa, o zaman nafiledir. ...

Konusmalariniza dikkat ediniz.. Forum kurallarinin disina cikiyorsunuz..

Bu bir Uyaridir 3 uyarida Adaptasyona alinacaksiniz...

Bilgin Karsindakinin Anladigi kadardir.. Sen Kamilsen Kamilligini bil insanlari kucuk Gorme...

Dağ tepesinde bir çam olamazsan,Vadide bir çalı ol. Ama, Dere kenarındaki en iyi küçük çalı sen olmalısın.Çalı olamazsan bir avuç ot ol.Bir yola neşe ver....Bir nilüfer olamazsan bir saz ol. Ama,Gölün içindeki en canlı saz sen olmalısın.Hepimiz kaptan olamayız, tayfa olmaya da mecburuz.Burada hepimiz için birer iş var.Cadde olamazsan, sokak ol.Kazanmak ya da kaybetmek ölçü değildirHer ne isen onun en iyisi sen ol...
Sponsor Reklamlar

Alevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 24.08.10   #25
Sadi
Üye
Üye

Kıbrıslı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sizin yaptiginiz suan fettullah gulen propagandasi :=) bu kadar bu insan kotudur diyorsa demekki birsye var..

Forumdan Adaptasyon mudur nedir? Her neyse, forumdan atilmak ise, umurumda bile degil. "Cahil cahil konusma" ifadesi saygisizliktan veya baskalari kucuk dusurmeden degildir. Yukarda anlattigim gibi, boyle sozleri kim diyordu acaba soyler misin? Boyle sozleri soyleyenlerin basinda,... dur ben soyleyeyim, Ebu Cehil, Cahillerin babasi geliyordu. Bugun bir musrikin inslanlari dogru yoldan, Islamdan saptirmak icin kullandigi sozleri bir Muslumanda gorunce kendimi tutamadim ve "Ebu Cahil gibi konusmayin" diyemedim tabii ki, cunku bu daha kaba ve biraz yanlis olurdu. Onun icin "Cahil cahil konusmayin" ifadesini tercih ettim. Bunda bir sakinca varsa lutfen soyleyin...
Sponsor Reklamlar

Alt 24.08.10   #26
iMpAcK
iMpAcK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: Ankara

Gereksiz Tartışmalardan Kurtulmak ve Konuyu Tatlıya Bağlayarak Noktalandırma Adına Birkaç Şey Yazmaya KArar Verdim
Umarım Konu İçerisinde Gereken Saygı Ortamı Tekrar Temin Edilir ve Bu Konu Hoşgörü ile Sonuçlanır..

Öncelikle:

Hac Nedir?
Hac, sözlükte saygıdeğer makamlara isteyerek ziyarette bulunmak demektir. Dindeki anlamı ise ihrama girerek belli günde Arafatta bulunmak ve Kâbe'yi usûlüne uygun olarak ziyaret etmektir. Hac yapmak, namaz kılmak ve oruç tutmak gibi farzdır, yani Allah'ın emridir.

Hacı Nedir?
Zamanında ve usûlüne uygun olarak Kâbe'yi ziyaret eden kimseye 'Hacı' denir. Çoğulu Hüccac'tır.

Haccın Farzları Üçdür :
  1. 1. İhrâmdır. (İhrâm), niyet ile birlikte zikrden [telbiye] ibâret olup, bazı şeyleri kendine yasak etmektir.
  2. Arefe günü Arafâtın, (Vâdi-yi Urene) denilen yerinden başka herhangi bir yerinde (Vakfe)ye durmak.
  3. Kâ'be-i mu'azzamayı (Tavâf-ı ziyâret) etmektir.
Üstteki Maddeler Huzura Doğru'dan alınmıştır..

M.Fethullah Gülen Hacı mıdır?

Üstteki 3 Maddeyi Yaptıysa Hacıdır.
Turist Olarak Gittiyse Değildir.
Üstteki 3 Maddeyi ve Diğer Sünnetleri Yapsa Bile Allah Katında Kabul Olmuşmudur Olmamışmıdır Onu Kimse Bilemez.

Bugüne Kadar Birçok Platformda Bir Çok Tartışma Ortamında Bu Soru Yöneltilmiştir.
Ve Bunların Büyük Bir Çoğunluğundada

Hacca Gitmediğine İspat Olarak: Prof.Dr. Erdal ATABEK 'in Bu Yazısı

Hacca Gittiğine İspat Olarak:
İttihad Gazetesinin 19 Şubat 1968 Tarihli Haberi Gösterilir Durur (:

Ben Şu Şöyledir Bu Böyledir Demiyorum:
  1. Hiçbiriniz Diğerinin Getirdiği Kanıtları Önemsemeyecek,
  2. Hepiniz Birbirinize Hakaret Dolu Sözler Yazacaksınız,
  3. ve Bu Konu Çözüme Kavuşturulamadan Yani kimse Hiçbirşeyi İspat Edemeden Kilitlenecek...

O Zaman Ne Gerek Var Kalp Kırmaya?!
"2 Düşün 1 Konuş Düşünmeden Konuşuyorsan Kendine Zarar Verirsin"
Bu Sözüm Hepiniz İçin Geçerlidir (:

Buraya Yazacağım İlk ve Son Mesaj Bu Olacak..
Kimsenin % 100 Emin Olamayacağı Bir Konu Hakkında Hiçbirinizle Polemiğe Girmeye Niyetim Yok.
İyi Geceler(:
Sponsor Reklamlar

eftelya_58 bunu beğendi.
Alt 24.08.10   #27
Sadi
Üye
Üye

iMpAcK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Gereksiz Tartışmalardan Kurtulmak ve Konuyu Tatlıya Bağlayarak Noktalandırma Adına Birkaç Şey Yazmaya KArar Verdim
Umarım Konu İçerisinde Gereken Saygı Ortamı Tekrar Temin Edilir ve Bu Konu Hoşgörü ile Sonuçlanır..

Öncelikle:

Hac Nedir?
Hac, sözlükte saygıdeğer makamlara isteyerek ziyarette bulunmak demektir. Dindeki anlamı ise ihrama girerek belli günde Arafatta bulunmak ve Kâbe'yi usûlüne uygun olarak ziyaret etmektir. Hac yapmak, namaz kılmak ve oruç tutmak gibi farzdır, yani Allah'ın emridir.

Hacı Nedir?
Zamanında ve usûlüne uygun olarak Kâbe'yi ziyaret eden kimseye 'Hacı' denir. Çoğulu Hüccac'tır.

Haccın Farzları Üçdür :
  1. 1. İhrâmdır. (İhrâm), niyet ile birlikte zikrden [telbiye] ibâret olup, bazı şeyleri kendine yasak etmektir.
  2. Arefe günü Arafâtın, (Vâdi-yi Urene) denilen yerinden başka herhangi bir yerinde (Vakfe)ye durmak.
  3. Kâ'be-i mu'azzamayı (Tavâf-ı ziyâret) etmektir.
Üstteki Maddeler Huzura Doğru'dan alınmıştır..

M.Fethullah Gülen Hacı mıdır?

Üstteki 3 Maddeyi Yaptıysa Hacıdır.
Turist Olarak Gittiyse Değildir.
Üstteki 3 Maddeyi ve Diğer Sünnetleri Yapsa Bile Allah Katında Kabul Olmuşmudur Olmamışmıdır Onu Kimse Bilemez.

Bugüne Kadar Birçok Platformda Bir Çok Tartışma Ortamında Bu Soru Yöneltilmiştir.
Ve Bunların Büyük Bir Çoğunluğundada

Hacca Gitmediğine İspat Olarak: Prof.Dr. Erdal ATABEK 'in Bu Yazısı

Hacca Gittiğine İspat Olarak:
İttihad Gazetesinin 19 Şubat 1968 Tarihli Haberi Gösterilir Durur (:

Ben Şu Şöyledir Bu Böyledir Demiyorum:
  1. Hiçbiriniz Diğerinin Getirdiği Kanıtları Önemsemeyecek,
  2. Hepiniz Birbirinize Hakaret Dolu Sözler Yazacaksınız,
  3. ve Bu Konu Çözüme Kavuşturulamadan Yani kimse Hiçbirşeyi İspat Edemeden Kilitlenecek...

O Zaman Ne Gerek Var Kalp Kırmaya?!
"2 Düşün 1 Konuş Düşünmeden Konuşuyorsan Kendine Zarar Verirsin"
Bu Sözüm Hepiniz İçin Geçerlidir (:

Buraya Yazacağım İlk ve Son Mesaj Bu Olacak..
Kimsenin % 100 Emin Olamayacağı Bir Konu Hakkında Hiçbirinizle Polemiğe Girmeye Niyetim Yok.
İyi Geceler(:

Iste benim istegim de boyleydi zaten. Allah razi olsun. Iyi geceler. Allah rahatlik versin...
Sponsor Reklamlar

Alt 24.08.10   #28
Deniz
Deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Co-Admin
Kurucu
Nereden: İzmir
Rep Puani : 102

yahu arkadaşlar feto düne kadar izmirde müezzinilik yaparken salya sümük ağlayıp insanları ağlayarak allahtan kurkutan biri şimdilerde ise amerikanın yalaması kuklası olmuş biri.
bunu övende bunun gibi densizdir.son uyarımdır burada feto propagandası yapamazsınız.
verdiğiniz kaynakta.29 yaşında hacı olduğuı yazıyor.fetoş 41 doğumlu.68 de gitmişse ki oraya istihbarat için gönderilmiştir.hesabını siz yapın.
konu geçici bir süre kapatılmıştır.

68-41=27.
Sponsor Reklamlar

Alt 24.08.10   #29
ŞAHKULU
ŞAHKULU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üye
Nereden: sivas

facesince BELKİ hac resimleri VARDIR AMERİKAN BAŞKANI o İSRAİL BUYUK elcisi NİN BERABER CEKİLMİŞ
Sponsor Reklamlar

ŞAHKULU isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...